W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wizyta Ambasadora Angoli w Lublinie

11.04.201911:31

10 kwietnia Ambasador Republiki Angoli, pan Domingos Culolo złożył wizytę prezydentowi Krzysztofowi Żukowi w lubelskim Ratuszu. Panowie rozmawiali m.in. o potencjalnej współpracy gospodarczej i biznesowej między lubelskimi firmami a Angolą, która jest w stanie odbudowy po wojnie domowej zakończonej w 1994 r.

Ważnym punktem pobytu ambasadora w Lublinie była wizyta na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, która dotyczyła współpracy między uczelniami z Lublina i Angoli. Obejrzyj fotorelację z wydarzenia

Domingos Culolo jest ambasadorem Republiki Angoli w Polsce od 2011 r. Podobną funckję sprawował wcześniej w Słowacji, Szwecji i innych państwach nordyckich oraz bałtyckich. W Angoli pracował m.in. jako Prokurator Generalny w latach 1993-2002.

W Angoli językiem urzędowym jest język portugalski. Co ciekawe, Dzień Niepodległości tego kraju przypada, jak w Polsce, na 11 listopada.