W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta Ambasadora Danii w Lublinie

Wizyta Ambasadora Danii w Lublinie
17.01.202309:09

16 stycznia 2023 roku oficjalną wizytę w Lublinie złożył Pan Ole Toft, Ambasador Królestwa Danii. W lubelskim Ratuszu pan Ambasador spotkał się z Krzysztofem Żukiem, Prezydentem Miasta Lublin i Arturem Szymczykiem, Zastępcą Prezydenta ds. Inwestycji i Rozwoju. Ambasadorowi towarzyszyli pani Nina Hvid Enevoldsen, Dyrektor ds. Handlu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Danii oraz pani Katarzyna Wojda, ekspertka ds. zielonej transformacji w Amabasadzie Danii.
Podczas wizyty poruszone zostały kwestie związane z planami otwarcia honorowego konsulatu Danii w Lublinie, wspólnych działań obydwu instytucji. W harmonogramie działań planowanych w obecnym roku znalazły się  m.in warsztaty dotyczące dekarbonizacji i cyfryzacji budynków użyteczności publicznej, zrównoważonego rozwoju miasta. Ponadto przedstawiciele Miasta Lublin wezmą udział w wizycie studyjnej w Danii oraz wydarzeniach branżowych w zakresie architektury i budownictwa.