W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta delegacji lubelskiej podczas forum EENCE w Batumi (Gruzja)

Wizyta delegacji lubelskiej podczas forum EENCE w Batumi (Gruzja)
05.11.201909:29

W dniach 4-5 października 2019 roku Aleksandra Zińczuk reprezentowała Miasto Lublin podczas Forum EENCE - Eastern European Network for Citizenship Education (Wschodnioeuropejska Sieć Edukacji Obywatelskiej) w Batumi (Gruzja). Wzięła ona udział w panelu dyskusyjnym pt. „Edukacja obywatelska na świecie: polityka i polityka”. W wystąpieniu przedstawiła aktualne wyzwania wobec edukacji obywatelskiej w kontekście polityki pamięci, polsko-ukraińskich relacji szczególnie w czasie migracji ludności. Panel został zorganizowany dla szerokiego grona interesariuszy edukacji obywatelskiej (naukowców, przedstawicieli organizacji społeczeństwa obywatelskiego, fundacji, stowarzyszeń, obywateli Europy Wschodniej), z powodzeniem realizujących wspólne projekty, które rozwijają edukację obywatelską w Europie Wschodniej. Eksperci m. in. z Polski, Ukrainy, USA, Gruzji, Armenii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Niemiec, Rosji i Białorusi poruszyli kilka wątków: formy skutecznego zaangażowania obywatelskiego, globalne trendy w edukacji obywatelskiej w demokratycznych systemach politycznych, odmienne zasady i praktyki w swoich środowiskach i krajach. Dyskusje odbywały się w językach angielskim i rosyjskim. W zjeździe wzięło udział ponad 100 przedstawicieli jednostek edukacyjnych, samorządów i instytucji rządowych, dziennikarzy i młodych liderów społecznych.

EENCE to sieć organizacji i ekspertów mających na celu promowanie wymiany i rozwoju wiedzy, umiejętności i wartości na temat edukacji obywatelskiej w regionie Europy Wschodniej. Sieć powstała w 2015 roku i głównym jej celem jest stworzenie platformy do długoterminowej komunikacji i wymiany edukacji obywatelskiej między specjalistami państwowymi i pozarządowymi z krajów Partnerstwa Wschodniego, a także poparcia współpracy z krajami UE.