W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta delegacji z Równego podczas konferencji w Lublinie

Wizyta delegacji z Równego podczas konferencji w Lublinie
01.07.202113:54

29 czerwca odbyła się międzynarodowa konferencja „Dziedzictwo Kulturalne od Kuchni w Lublinie”.

Współpraca bliskich geograficznie i kulturowo regionów to wspaniała okazja dla wymiany doświadczeń i podnoszenia świadomości w zakresie niematerialnego dziedzictwa. Mamy jednak świadomość, że realizacja projektu przypadła na bardzo trudny czas dla całej gospodarki, a zwłaszcza branży gastronomicznej, która najmocniej odczuła skutki lockdownu. Tym bardziej więc podjęte w ramach projektu działania związane z tworzeniem strategii rozwoju kulinarnej marki turystycznej Lublina mogą realnie wesprzeć odbudowę rynku i jego rozwój. Odkrywanie dziedzictwa kulinarnego to nowoczesny sposób na poznawanie miejsca i doświadczanie go poprzez lokalne smaki w wydaniu lokalnych restauratorów – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Podczas konferencji przedstawiciele Lublina i Równego podpisali porozumienie o współpracy w zakresie wspólnego promowania dziedzictwa kulinarnego. To jeden z punktów transgranicznego projektu realizowanego przez Miasto Lublin z miastem partnerskim Równe w Ukrainie. Urząd Miasta Lublin reprezentował Krzysztof Stanowski, Dyrektor Biura-Centrum Współpracy Międzynarodowej zaś stronę ukraińską Pan Igor Krechkevych, Zastępca Mera Równego ds. działalności organów wykonawczych Rady Miasta. Podczas spotkania strategię rozwoju marki kulinarnej Lublina przedstawił Marcin Kęćko, Dyrektor Biura Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin zaś o strategii rozwoju marki kulinarnej Równego mówiła Nataliia Lozovska, kierowniczka Departamentu Kultury i Turystyki Komitetu Wykonawczego Rady Miasta Równe. W spotkaniu udział wzięła Pani Sylwia Stachyra, zwyciężczyni programu telewizyjnego Top Chef.

Konferencja międzynarodowa „Dziedzictwo kulturalne od kuchni w Lublinie” zrealizowana została w ramach programu transgranicznego „Dziedzictwo kulturalne od kuchni – promocja tradycji kulinarnych oraz profesjonalizacja oferty gastronomicznej Lublina i Równego”  przez Lublin oraz Równe (Ukraina) w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014–2020.