W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wizyta delegacji z Ukrainy w Lublinie

28.02.202011:47

W dniu 24 lutego 2020 roku Urząd Miasta Lublin odwiedziła delegacja z Ukrainy w składzie: pani Iryna Bek, Dyrektor Programów Edukacyjnych w Zakresie Rozwoju Zarządzania w Instytucie Przywództwa i Zarządzania Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu we Lwowie, pani Maria Tsintsadze - asystentka pani Natalii Pipy Poseł do Parlamentu Ukraińskiego, pani Swietłana Horbowska Wicekonsul Ukrainy w Lublinie oraz pan Wasyl Pawluk Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie.

Jednodniowa wizyta studyjna dotyczyła przekazania polskich doświadczeń związanych z zarządzaniem oświatą na poziomie samorządowym oraz reformy oświaty w Polsce. Program wizyty obejmował spotkanie z panią Ewą Dumkiewicz-Sprawką, Dyrektorem Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin oraz wizyty w dwóch lubelskich szkołach: I LO im. Stanisława Staszica oraz Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II. W spotkaniu w Wydziale Oświaty i Wychowania wziął udział także pan Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.

Podczas spotkania z kadrą kierowniczą Liceum i przedstawicielami samorządu uczniowskiego goście zapoznali się z historią szkoły przedstawioną przez Pana Stanisława Stonia, Dyrektora szkoły, wzięli także udział w zajęciach lekcyjnych w klasie o profilu międzynarodowym. W Zespole Szkół 5 im. Jana Pawła II uczestnikom spotkania zostały zaprezentowane warunki kształcenia ogólnego i zawodowego.

Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, w zakresie powierzonym przez Prezydenta Miasta Lublin, sprawuje nadzór nad realizacją zadań wykonywanych przez podległe Miastu Lublin jednostki organizacyjne realizujące zadania w dziedzinie oświaty i wychowania w zakresie merytorycznym i organizacyjnym, niezastrzeżonym przepisami prawa dla innych podmiotów.