W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta gości z Iranu podczas Europejskiego Festiwalu Smaku

10.09.201915:41

W dniach 7-8 września 2019 w Lublinie gościł pan Ali Moujani, doradca ds. kultury i dyplomacji publicznej Ambasady Iranu. Panu konsulowi towarzyszyła małżonka pani Malaknaz Mirdamadi Esfahani, córka oraz pani Paulina Sopata, tłumaczka z języka perskiego. Celem wizyty było spotkanie z przedstawicielami władz miasta oraz instytucji kultury, dotyczące omówienia szczegółów wspólnych przedsięwzięć oraz udział w Europejskim Festiwalu Smaku, podczas którego odbył się pokaz kulinarny pt. ,,Smak Orientu’’, który poprowadziła Pani Esfahani. Wizyta była wynikiem nawiązania przez Ambasadę Islamskiej Republiki Iranu współpracy z Miastem Lublin mającej na celu wzajemną promocję kulturalną, turystyczną i gospodarczą.

Kolejnym planowanym wspólnym przedsięwzięciem jest pokaz kaligraficzno-malarski oraz warsztaty kaligrafii irańskiej. Wydarzenia te odbędą się w dniach 17-18 września 2019r. w Domu Słów.