W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta lubelskiej młodzieży szkolnej w mieście partnerskim Rishon LeZion

29.04.201915:06

Wizyta lubelskiej młodzieży szkolnej w Izraelu rozpoczyna wspólny program edukacyjny miast partnerskich: Lublina i Rishon LeZion. 2 maja 2019 roku uczestnicy programu wezmą udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci o Holokauście, gdzie razem z mieszkańcami Rishon LeZion oddadzą hołd ofiarom II wojny światowej. Kolejne dni obejmują spotkania z rówieśnikami, program edukacyjny i kulturalny. Program miast partnerskich koordynuje merytorycznie Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”.

12 przedstawicieli lubelskich szkół średnich wyjedzie do Izraela w ramach projektu "Wspólna historia". Podczas kilkudniowego pobytu w Rishon LeZion lubelska młodzież wraz ze swoimi rówieśnikami i rówieśniczkami z Izraela zgłębią tematykę przedwojennego Lublina. Odbędą również spotkania z potomkami Żydów lubelskich, odwiedzą Instytut Yad Vashem w Jerozolimie, zwiedzą miasto partnerskie. Będą mieli doskonałą okazję poznać codzienne życie swoich równieśników w Izraelu - mieszkając w ich domach. W dniu 2 maja cała delegacja lubelska weźmie udział w marszu pamięci (2 maja jest Narodowym Dniem Holokaustu w Izraelu). Przy okazji pobytu w Rishon dojdzie do spotkania w szkole średniej i odnowieniu kontaktów z lubelskim III Liceum Ogólnokształcącym imienia Unii Lubelskiej. W lipcu z rewizytą do Lublina przyjadą uczniowie z Rishon LeZion.