W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta Ministra ds. Imigracji, Uchodźców i Obywatelstwa Kanady w lubelskim Ratuszu

Wizyta Ministra ds. Imigracji, Uchodźców i Obywatelstwa Kanady w lubelskim Ratuszu
06.05.202208:57

Wiele krajów świata interesuje się sytuacją obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojną do Polski. Ich przedstawiciele odwiedzali Lublin kilkukrotnie badając potrzeby uchodźców i nasz system pomocy. Jednym z krajów, które od początku wojny niosą dużą pomoc Polsce przyjmującej obywateli Ukrainy jest Kanada.

W dniu wczorajszym (5 maja), Lublin odwiedził Sean Fraser, Minister imigracji, obywatelstwa i uchodźców w rządzie premiera Justina Trudeau. W Ratuszu spotkał się z Mariuszem Banachem, Zastępcą Prezydenta Lublina oraz z Krzysztofem Stanowskim, Dyrektorem Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin. Minister Fraser odwiedził także jeden z punktów pomocy dla obywateli Ukrainy. Rozmawiał z pracującymi na miejscu koordynatorami punktu i wolontariuszami pomagającymi osobom, które mają schronienie w punkcie.