W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta Pana Driesa Willemsa - Przedstawiciela Generalnego Rządu Flandrii w Lublinie

Wizyta Pana Driesa Willemsa - Przedstawiciela Generalnego Rządu Flandrii w Lublinie
28.09.202010:55

18 września 2020 roku z wizytą w Lublinie przebywał Pan Dries Willems – Przedstawiciel Generalny Rządu Flandrii. Podczas swojego pobytu, Pan Willems odbył kilka spotkań z władzami miasta i województwa. W lubelskim ratuszu spotkał się z Panem Krzysztofem Żukiem – Prezydentem Miasta Lublina i z Panem Michałem Karapudą – Dyrektorem Wydziału Kultury. Dyskutowano między innymi o przyszłej współpracy kulturalnej Flandrii i Lublina oraz o możliwościach zorganizowania Dni Flandrii w Lublinie. Pan Willems z zainteresowaniem wysłuchał również informacji dotyczących budżetu obywatelskiego, projekcie Zielonego Budżetu 2020 i innych działaniach prospołecznych urzędu.

Region Flamandzki (Flandria) to jeden z trzech regionów federalnych Belgii, położony w północnej części kraju i zamieszkany głównie przez ludność niderlandzkojęzyczną. Siedzibą regionu jest Bruksela.