W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wizyta przedstawiciela miasta partnerskiego z Kanady

04.01.201909:40

W dniu 2 stycznia 2019 roku Prezydent Krzysztof Żuk gościł Pana Jerzego Baryckiego, Prezesa Polsko-Kanadyjskiego Stowarzyszenia Biznesmenów i Profesjonalistów z miasta partnerskiego w Kanadzie - Windsor. Stowarzyszenie istnieje już od 20 lat i to dzięki inicjatywie tej organizacji 18 lat temu podpisana została umowa partnerska.

Podczas spotkania Prezydent Krzysztof Żuk zaprosił przedstawicieli zaprzyjaźnionego miasta na uroczystości związane z obchodami 450-lecia Unii Lubelskiej, które beda miały miejsce w maju br.
Wspomniano też 2008 rok, kiedy z okazji uroczystości stulecia osadnictwa polskiego w Windsor Prezydent Wasilewski w imieniu miasta przekazał dar w postaci mini fontanny lubelskiego koziołka, który został zainstalowany w parku rzeźb nad rzeką. Jest on symbolem wieloletniej współpracy obydwu miast, ale ma również praktyczne zastosowanie jako źródło wody dla spragnionych spacerowiczów.