W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wizyta robocza w Sumach w sprawie Skweru Polsko-Ukraińskiej Przyjaźni

08.04.201909:08

Miasto partnerskie Sumy (Ukraina) prowadzi prace nad rewitalizacją jednego ze skwerów miasta i nadania mu nazwy Skweru Polsko-Ukraińskiej Przyjaźni, w symboliczny sposób podkreślającej przyjacielskie relacje miedzy naszymi krajami. Miejscy architekci z Sum zwrócili się do naszego miasta z prośbą o merytoryczne wsparcie i konsultacje koncepcji architektonicznej skweru.  W dniach 25-26 marca z wizytą roboczą w Sumach przebywała delegacja Urzędu Miasta Lublin. W pracach nad koncepcja skweru uczestniczyli pracownicy Wydziału Architektury i Budownictwa, Biura Miejskiego Architekta Zieleni i Centrum Współpracy Międzynarodowej a ze strony Urzędu Miasta Sumy - Wydziału Architektury i Urbanistyki i Wydziału Budownictwa i Dróg. W tym roku Miasto Sumy przygotuje projekt architektoniczny skweru i uruchomi prace budowlane.

Sumy od 2013 roku są miastem partnerskim Lublina. Współpraca pomiędzy miastami realizowana jest systematycznie i obejmuje m.in.  wymianę doświadczeń w zakresie zarządzania miastem, planowania strategicznego i promocji oraz wymianę dzieci i młodzieży w ramach projektów prowadzonych przez lubelskie instytucje kultury.

Przeczytaj więcej o wydarzeniu w języku ukraińskim

Inny artykuł w języku ukraińskim