W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta studyjna liderów samorządowych w Stanach Zjednoczonych

18.12.201908:54

W dniach 2-16 listopada 2019 roku, Anna Machocka - kierowniczka w Biurze Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin uczestniczyła w wizycie studyjnej w Stanach Zjednoczonych.
Departament Stanu i Ambasada Stanów Zjednoczonych od lat realizuje program wymiany "International Visitor Leadership". Polega on na uczestnictwie w szeregu spotkań z amerykańskimi przedstawicielami instytucji administracji publicznej, organizacji non-profit lub sektora prywatnego, które zajmują się tematyką przewodnią programu. Spotkania służą wymianie doświadczeń i poszerzaniu wiedzy w obszarze społeczeństwa obywatelskiego. Ich celem jest również zapoznanie się z prawami, instytucjami, które służą zwalczaniu dyskryminacji i promują społeczne włączenie. W programie uczestniczyło 12 osób z Polski (w tym prezydenci, burmistrzowie oraz pracownicy samorządowi z innych miast Polski). Sam program obejmował wizyty studyjne w 3 miastach amerykańskich takich jak Waszyngton, Jacksonville i San Diego. Swoje doświadczenia oraz nabytą wiedzę Anna Machocka przedstawiła na warsztatach zorganizowanych dla pracowników Urzędu Miasta Lublin w dniu 13 grudnia 2019 roku. Spotkanie odbyło się w ramach międzynarodowego programu dla liderów pt: "Zachęcanie do dialogu obywatelskiego na rzecz społeczeństwa obywatelskiego". Głównymi tematami było tworzenie nowych i innowacyjnych relacji pomiędzy sektorem publicznym, prywatnym i pozarządowym oraz efektywna i nowoczesna komunikacja pomiędzy członkami społeczności.