W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta studyjna online przedstawicieli edukacji przedszkolnej z Gruzji w Wydziale Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin

Wizyta studyjna online przedstawicieli edukacji przedszkolnej z Gruzji w Wydziale Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin
14.12.202114:30

10 grudnia 2021 roku w Wydziale Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin miała miejsce wizyta studyjna online przedstawicieli edukacji przedszkolnej z 7 regionów Gruzji.

W wizycie udział wzięło blisko 30 przedstawicieli gruzińskich Wydziałów Oświaty, Kuratoriów oraz Ministerstwa Edukacji. Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin reprezentowali: Pan Mirosław Jarosiński - zastępca dyrektora OW ds. organizacji pracy przedszkoli, szkół i placówek, Pani Bożena Jarmuł - główny specjalista ds. obsługi systemu informacji oświatowej i innych systemów oświatowych, Pani Joanna Bednarska-Syska - główny specjalista ds. organizacji pracy przedszkoli oraz Pani Agnieszka Łukasiewicz, starszy inspektor ds. organizacji pracy przedszkoli. Podczas spotkania Pan Mirosław Jarosiński przybliżył gościom działania Miasta Lublin w obszarze oświaty w 2020 i 2021 roku. Głównym akcentem prezentacji była edukacja przedszkolna, w tym: nadzór i prowadzenie przedszkoli, utrzymanie placówek oraz kadry.

Było to już ostatnie, spotkanie podsumowujące zorganizowane przez gruzińskie stowarzyszenie Atinati we współpracy z Miastem Lublin w ramach projektu realizowanego przez stronę gruzińską z funduszy Danish Refugee Council. W bieżącym i ubiegłym roku Centrum Współpracy Międzynarodowej UM Lublin przygotowało 3 wizyty studyjne online w lubelskich przedszkolach. Projekt miał na celu przekazanie dobrych praktyk w dziedzinie oświaty i wychowania przedszkolnego w związku ze zbliżającą się w Gruzji reformą edukacji przedszkolnej.

Dziękujemy partnerom ze stowarzyszenia Atinati za zaufanie i możliwość podzielenia się doświadczeniem oraz dobrymi praktykami z dziedziny edukacji przedszkolnej, wypracowanymi przez Miasto Lublin. Dziękujemy także placówkom zaangażowanym w realizację wizyt: Publicznemu przedszkolu nr 54 w Lublinie, przedszkolu w oddziałami integracyjnymi nr 12 w Lublinie oraz Prywatnemu przedszkolu Kucykowa Kraina.