W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta studyjna samorządowców z miasta Leova (Mołdawia)

Wizyta studyjna samorządowców z miasta Leova (Mołdawia)
14.11.202214:11

W dniach 9-10 listopada przedstawiciele samorządowi z mołdawskiego miasta Leova uczestniczyli w wizycie studyjnej w województwie lubelskim podczas której mieli okazję zapoznać się z wybranymi projektami rewitalizacyjnymi realizowanymi na terenie Lubelszczyzny. Spotkali się ze swoimi odpowiednikami z Opola Lubelskiego, Łęcznej, Lubartowa i Kamionki gdzie zapoznali się ze szczegółami dotyczącymi procesu przygotowania do rewitalizacji miast i efektów rewitalizacji
 
W Urzędzie Miasta Lublin zaś zaprezentowane zostały aktualne projekty rewitalizacyjne prowadzone przez Miasto Lublin. Delegacja spotkała się również z pracownikami naukowymi z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS.

Celem projektu jest wsparcie procesu rewitalizacji miasta Leova w Mołdawii. W oparciu o polskie doświadczenia Fundacja Centrum Rozwoju Lokalnego przy współpracy z partnerami – Instytutem Nauk Politycznych i Administracji UMCS oraz Stowarzyszeniem Kongres Władz Lokalnych Mołdawii opracuje i wdroży system zarządzania rewitalizacją miasta Leova. Zasadniczym produktem realizowanych działań będzie program rewitalizacji.

Projekt polsko-mołdawski „Nasza Leova”. Wdrożenie modelu partycypacyjnego zarządzania rewitalizacją miasta Leova w Mołdawii” jest finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach „Pomocy rozwojowej 2022”, który trwa od sierpnia do grudnia 2022 r.