W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wizyta studyjna w Bawarii
22.03.201709:11

Projekt realizowany jest przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową we współpracy z Bawarskim Ministerstwem Gospodarki, Mediów, Energii i Technologii. Uczestnicy wizyty studyjnej, będą mieli możliwość zapoznania się z bawarskim podejściem do wdrażania idei zrównoważonego rozwoju zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. W programie przewidziano spotkania dyskusyjne na temat zrównoważonego rozwoju miast z przedstawicielami Urzędu Stołecznego Kraju Związkowego Bawarii, Bawarskiego Ministerstwa Gospodarki, Mediów, Energii i Technologii oraz Politechniki Monachijskiej. Zaplanowano także liczne wizyty m.in.:

  • w Monachijskim Związku Ruchu Drogowego - zintegrowany publiczny transport podmiejski,
  • w firmie Simens - rozwiązania z zakresu smart grid, wirtualna elektrownia,
  • w Osram i Siteco - prezentacja techniki LED (np. do  oświetlenia  ulicznego) oraz budynku spełniającego wszelkie wytyczne niemieckiego towarzystwa zrównoważonego budownictwa, prezentacja audytów energetycznych opracowanych przez Osram,
  • w BMW oraz MAN Truck & Bus - zapoznanie się z rozwiązaniami dla miast,
  • w cyfrowym inkubatorze Werk1 w Monachium,
  • na byłym terenie Pfanni, dzielnicy fabrycznej - przykład ponownej industrializacji terenów przemysłowych,
  • w Forum Budownictwa Efektywnego Energetycznie Oskara von Millera – budynek zasilany energią słoneczną (która w lecie jest przekształcana w chłód za pomocą chłodziarki absorpcyjnej) i specjalnym systemem wentylacji,
  • w ecoQuartiers w Pfaffenhofen - przykład stworzenia eko-dzielnicy,
  • w Neumarkt - temat zrównoważonej dostawy energii, oczyszczania ścieków i urbanistyki.

Uczestnictwo w wizycie studyjnej to możliwość oglądania tzw. dobrych praktyk wdrożonych w innych krajach i miastach, ale przede wszystkim okazja do nawiązania kontaktów i współpracy z potencjalnymi partnerami publicznymi i prywatnymi. Kontakty te mogą przyczynić się do późniejszej realizacji wspólnych projektów w ramach określonych obszarów tematycznych.