W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta ukraińskich samorządowców w Lublinie

Wizyta ukraińskich samorządowców w Lublinie
23.06.202111:23

W dniach 21-23 czerwca Lublin odwiedziła grupa 14 miejskich radnych z rejonów obwodu Wołyńskiego i Rówieńskiego z Ukrainy. Zaproszeni goście spotkali się z wybranymi, ze względu na obszar realizowanych działań, Dyrektorami Urzędu Miasta Lublin.  

Celem wizyty ukraińskich samorządowców było zapoznanie się ze specyfiką współpracy międzynarodowej miasta Lublin (dyrektor Biura - Centrum Współpracy Międzynarodowej), strukturą urzędu (przedstawicielka Wydziału Organizacji Urzędu), pozyskiwaniem i obsługą inwestorów (dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości), a także z obszarem partycypacji społecznej w Lublinie (przedstawicielki Biura Partycypacji Społecznej). W siedzibie Fundacji Krajobrazy, zaproszeni goście uczestniczyli w spotkaniu z Dyrektorką Biura Miejskiego Architekta Zieleni dotyczącym rozwiązań w zarządzaniu terenami zielonymi w Lublinie. Grupa miała również okazję spotkać się z przewodniczącym Rady Miasta Lublin Jarosławem Pakułą i wymienić się doświadczeniami w zakresie działalności samorządu w Polsce i na Ukrainie.

Wizyta była przygotowana przez Fundację Wolności przy współpracy z Urzędem Miasta Lublin w części dotyczącej spotkań z władzami naszego miasta.