W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta w Lublinie przedstawicieli Regionu Autonomicznego Sardynii

Wizyta w Lublinie przedstawicieli Regionu Autonomicznego Sardynii
02.11.202107:27

W dniach 28 – 30 października br. w Lublinie gościli przedstawiciele agend regionalnych ds. współpracy uniwersyteckiej i zatrudnienia oraz programu Erasmus+, a także młodzieżowa grupa śpiewaków i tancerzy z Sardynii (Włochy).

Celem wizyty jest nawiązanie  współpracy między miastem Lublin i regionem Sardynia.

W programie delegacji znalazły się: wizyta robocza w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II, spotkanie w Ratuszu z władzami miasta, prezentacja turystyczna, zwiedzanie Starego Miasta, wizyta w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku oraz spotkanie w Wydziale Strategii i Przedsiębiorczości.

Włoscy goście zwiedzili także Centrum Spotkania Kultur, Katolicki Uniwersytet Lubelski i wysłuchali koncertu Wojciecha Mazolewskiego w Centrum Kultury.

W ramach prezentacji swojej kultury włoskiego regionu, odbył się  również wieczór kultury i kuchni Sardynii w restauracji „Za kulisami”.