W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wizyta w siedzibie Europejskiego Banku Inwestycyjnego w Luksemburgu

12.04.201910:46

Na zaproszenie Europejskiego Banku Inwestycyjnego w dniach 1-2 kwietnia 2019 r., w Luksemburgu odbyła się wizyta studyjna Skarbników Miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich. W spotkaniu uczestniczyła Skarbnik Miasta Lublin, Irena Szumlak.

Celem wizyty było zapoznanie się z działalnością Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w szczególności w zakresie współpracy z miejskimi jednostkami samorządowymi oraz zapoznanie się z propozycją Komisji Europejskiej odnośnie nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

Skarbnicy spotkali się również z Januszem Wojciechowskim, audytorem w Europejskim Trybunale Obrachunkowym w sprawie efektywności wydatkowania finansów publicznych na rzecz poprawy jakości powietrza w mieście.