W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wsparcie Miasta Windsor (Kanada) dla Ukrainy

Wsparcie Miasta Windsor (Kanada) dla Ukrainy
28.04.202213:18

Wobec dramatycznych wydarzeń w ostatnim czasie u naszego wschodniego sąsiada, Miasto Windsor (Kanada) wyszło z inicjatywą aby wesprzeć Lublin, swoje miasto partnerskie oraz lubelskie organizacje humanitarne w ich wysiłkach niesienia pomocy mieszkańcom i mieszkankom Ukrainy.

W dniu 25 kwietnia na ostatnim posiedzeniu Komisji ds. Stosunków Międzynarodowych uchwalono, iż Miasto Windsor przeznaczy pięć tysięcy dolarów ze swojego budżetu operacyjnego na rok 2022 na rzecz organizacji humanitarnej działającej w Lublinie i wspierającej uchodźców z Ukrainy. W uchwale Komisji wskazano i podkreślono, iż Miasto Lublin znajduje się około 100 km od granicy z Ukrainą i jako jedno z pierwszych w Polsce stało się schronieniem dla wielu uchodźców uciekających przed trwającą wojną w Ukrainie.

Miasto Windsor (Kanada) i Miasto Lublin w 2000 roku podpisało porozumienie o partnerstwie.

Pliki do pobrania