W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wspólne przesłanie od miast zrzeszonych w Eurocities

Wspólne przesłanie od miast zrzeszonych w Eurocities
10.05.202211:44

Z okazji Dnia Europy przypadającego w tym roku w trudnym czasie związanym z trwającą w Ukrainie wojną, stowarzyszenie Eurocities opublikowało film w którym przedstawiciele władz miast - zrzeszonych w Eurocities przekazują swoje przesłanie do mieszkańców Europy. Lublin w nagraniu reprezentował Krzysztof Stanowski - Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin.

Dzień 9 maja jest obchodzony corocznie jako Dzień Europy. W tym właśnie dniu przypada rocznica podpisania Deklaracji Schumana, planu przedstawionego przez ówczesnego ministra spraw zagranicznych Francji, Roberta Schumana w 1950 roku.  W tym dniu odbywają się w państwach Unii Europejskiej uroczystości mające na celu promowanie integracji europejskiej i pokoju.