W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Współpraca międzynarodowa samorządów w okresie pandemii

19.03.202010:55

W dniu 18 marca br. z inicjatywy Urzędu Miasta Lublin odbyła się telekonferencja poświęcona wyzwaniom związanym z pandemią koronawirusa. W telekonferencji uczestniczyło kilkunastu merów oraz przedstawicieli korporacji samorządowych z Ukrainy.

Uczestnicy spotkania poruszyli temat najbardziej aktualny dla władz lokalnych w Europie: Jakie zadania stoją przed samorządami w dobie pandemii koronawirusa?
Telekonferencja była okazją do podzielenia się doświadczeniami oraz rozwiązaniami wypracowanymi w Lublinie. Omówione zostały najważniejsze regulacje wprowadzone tzw. specustawa o przeciwdziałaniu COVID-19 w Polsce, działania podjęte przez samorządy lokalne w Polsce a w szczególności Miasto Lublin. Uczestnicy otrzymali przetłumaczone na język ukraiński Zarządzenia Prezydenta Lublina dotyczące m.in. trybu obsługi mieszkańców i pracy zdalnej a także oraz inne przydatne samorządom materiały.

Organizatorem spotkania było Biuro-Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin. Uczestnicy wyrazili zainteresowanie kontynuowaniem spotkań on-line.