W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Współpraca wolontariuszy z Ukrainy z Miastem Lublin w ramach projektu "INTERCULTURE - International volunteering for city culture"

25.07.201907:31

W ramach projektu „INTERCULTURE 4S: międzynarodowa działalność wolontariacka przy największych wydarzeniach miasta Lublin” realizowanego przez Wydział Projektów Nieinwestycyjnych UM Lublin, w naszym mieście gości trzecia już grupa wolontariuszy z Ukrainy.

Łącznie w projekcie uczestniczy 5 grup, które biorą udział przy organizacji 5 największych międzynarodowych kulturalnych wydarzeń Lublina.

  •  „Noc kultury”
  •  „Wschód Kultury – Inne Brzmienia”
  •  „Carnaval Sztukmistrzów”
  •  „Jarmark Jagielloński”
  •  „VIII Kongres Inicjatyw Europy Środkowo-Wschodniej”

Każda grupa przebywa w Lublinie przez okres 3 tygodni. W programie wolontariatu zapewniono wszystkim uczestnikom cykl specjalistycznych szkoleń z zakresu zarządzania projektami, promocji miasta poprzez wydarzenia kulturalne oraz budowania marki miasta. Wolontariusze są aktywnie włączani w organizację wydarzeń kulturalnych dzięki opiece i wsparciu Warsztatów Kultury w Lublinie.

Projekt ma na celu promocję nowej i największej europejskiej sieci wolontariatów - Europejskiego Korpusu Solidarności.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z pobytu wolontariuszy w Lublinie.