W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wygrana ucznia z Lublina w prestiżowym międzynarodowym konkursie „Dźwięk Tworzy Obraz”

Wygrana ucznia z Lublina w prestiżowym międzynarodowym konkursie „Dźwięk Tworzy Obraz”
21.01.202210:05

Z przyjemnością informujemy, że film Wiktora Malczyńskiego, ucznia klasy 3e V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, zdobył główną nagrodę w konkursie międzynarodowym - „Grand Prix” of the UNESCO Week of Sound International Competition: When Sound Creates Image!

W ramach konkursu uczniowie z całego świata zostali zaproszeni do stworzenia krótkiego filmu, złożonego z oryginalnych obrazów, inspirowanych sugestywną mocą, specjalnie skomponowanego na ten konkurs utworu muzycznego.

Młodzież z 20 krajów na wszystkich kontynentach nadesłała 171 filmów. Wiele z nich jest refleksją nad kwestiami globalnymi i lokalnymi, ważnymi dla uczestniczących w konkursie uczniów, m.in. zmianą klimatu, bioróżnorodnością, dyskryminacją, przemocą, zdrowiem i przyjaźnią.

W tegorocznej edycji autorem ścieżki dźwiękowej jest libański kompozytor, Gabriel Yared, znany twórca muzyki filmowej w produkcjach francuskich i amerykańskich, zdobywca wielu prestiżowych nagród, w tym Oscara za film pt. „Angielski Pacjent” (1996 r.)

„Nie myślę słowami, piszę tylko muzyką” - Gabriel Yared - październik 2020

Sukces Wiktora Malczyńskiego jest tym większy, że został on pierwszym laureatem „Grand Prix” z Polski (Europy Wschodniej). Wręczenie nagrody odbyło w trakcie uroczystej Gali w dniu 21 stycznia br. w Paryżu. 

Serdecznie gratulujemy!

Udział laureata w Gali w Paryżu odbył się przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.