W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa „30 lat minęło” na Placu Litewskim

Wystawa „30 lat minęło” na Placu Litewskim
19.06.202013:52

O tym, jak zmienił się Lublin w ciągu ostatnich 30 lat opowiada najnowsza wystawa fotograficzna na Placu Litewskim. Wystawa powstała w ramach projektu „30 lat minęło” i prezentuje historię samorządu terytorialnego w Lublinie. Prezentowane fotografie to obraz Lublina widziany oczami czytelników „Kuriera Lubelskiego” oraz zmiany jakie nastąpiły w naszym mieście od pierwszych wolnych wyborów samorządowych.       

Od 27 maja 1990 roku, dzięki zaangażowaniu i pracy samorządowców wszystkich kadencji, Lublin zmienił się nie do poznania. Stare Miasto tętni życiem, mieszkańcy lubią spędzać czas w Śródmieściu, bo jego przestrzeń jest dziś przyjazna i atrakcyjna, największą jednak wartością Lublina są aktywni i oddani swojemu miastu ludzie. Wspólnie tworzymy zgraną wspólnotę świadomych i dumnych obywateli miasta - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Wystawa „30 lat minęło” poświęcona 30. rocznicy wolnych wyborów samorządowych będzie dostępna dla zwiedzających na Placu Litewskim do końca czerwca. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Miasta Lublin z "Kurierem Lubelskim".