W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa "Moje ulubione miejsce" w Galerii „Okna”

Wystawa "Moje ulubione miejsce" w Galerii „Okna”
11.01.202207:38

W dniach od 17 stycznia do 6 lutego br. w Galerii „Okna” Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego przy ul. Peowiaków 12 w Lublinie zaprezentowana zostanie wystawa „Moje ulubione miejsce”. Przygotowana została z inicjatywy Towarzystwa Wspierania Partnerstwa Miast Münster – Lublin, a bezpośrednią inspiracją do jej powstania była 30-ta rocznica współpracy miast.

Umowa o partnerstwie Lublina z Münster - stolicą Północnej Nadrenii-Westfalii została podpisana 30 listopada 1991 roku. Od tego czasu między miastami zawiązała się intensywna współpraca na wielu różnych obszarach. Szczególną rolę we wspieraniu wzajemnych relacji od samego początku partnerstwa odgrywają aktywni obywatele obu miast: w Munster działający w Towarzystwie Wspierania Partnerstwa Miast Münster – Lublin, a w Lublinie - Stowarzyszeniu Obywatelskim Lublin – Münster.

W kadrze osób bezpośrednio zaangażowanych we współpracę Lublina i Münster znalazły się miejsca z różnych powodów wyjątkowe, opatrzone indywidualnym komentarzem. Są one powiązane z kulturą, tradycją, ale także relacjami międzyludzkimi i dialogiem ponad granicami społecznymi i państwowymi.

W dniu 1 grudnia 2021 analogiczną wystawę przygotowaną w języku niemieckim, w siedzibie Biblioteki Miejskiej w Münster otworzyli burmistrz Klaus Rosenau i Radny Miasta Lublin Piotr Choduń podczas wspólnego świętowania obchodów 30 rocznicy partnerstwa miast.

Serdecznie zapraszamy do Galerii Okna.

Więcej informacji o obchodach partnerstwa miast