W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Występ lubelskiego pianisty Tomasza Rittera na Międzynarodowym Kongresie Personalizmu w Izraelu

09.08.201911:43

W dniach 12-16 sierpnia 2019 roku w Domus Galilaeae na Górze Błogosławieństw odbędzie się Międzynarodowy Kongres Personalizmu. Ostatniego dnia wydarzenia wystąpi ze swym recitalem pochodzący z Lublina pianista Tomasz Ritter - zwycięzca m.in. I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie w 2018 r.

Tomasz Ritter to młody pianista uhonorowany wieloma tytułami, w tym zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów "Arthur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy w 2011 r. oraz zwycięzcy I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie w 2018 r. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie oraz Moskiewskiego Konserwatorium Państwowego im. Piotra Iljicza Czajkowskiego. W 2019 roku otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublin - "W uznaniu za wybitne osiągnięcia w konkursach pianistycznych, wielki talent i dojrzałość artystyczną z podziękowaniem za międzynarodową promocję Miasta oraz wkład w rozwijanie wrażliwości muzycznej lublinian".

W programie koncertu znajdą się utwory Jana Sebastiana Bacha, Sergiusza Rachmaninowa i Fryderyka Chopina. Recital zadedykowany został pamięci prof. Tadeusza Stycznia, wybitnego etyka i profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Wydarzenie odbędzie się przy wsparciu Miasta Lublin.

Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości pana Cezarego Rittera.

--

Kongres Personalizmu powstał z inicjatywy lubelskich środowisk akademickich i od 15 lat gromadzi wybitnych filozofów, teologów oraz przedstawicieli różnych narodów i religii z całego świata. Głównym organizatorem jest związany z Lublinem ksiądz prof. Bogumił Gacka, MIC (doktorant KUL; obecnie kierownik Katedry Personalizmu Chrześcijańkiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie) we współpracy z prof. Randallem Auxierem (Southern Illinois University, USA), prof. Juanem Manuelem Burgosem (prezes Iberoamerykańskiego Stowarzyszenia Personalizmu) oraz panem Cezarym Ritterem (dyrektor Biura Stowarzyszenia Naukowego Personalizm). Wśród zaproszonych gości pojawią się również przedstawiciele korpusu dyplomatycznego oraz miast partnerskich i zaprzyjaźnionych Lublina.

Pliki do pobrania

Tomasz Ritter - program koncertu.pdf
Tomasz Ritter - program koncertu