W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wznowienie programu staży letnich dla studentów we Francji i Niemczech

Wznowienie programu staży letnich dla studentów we Francji i Niemczech
12.05.202111:02

Po rocznej przerwie związanej z pandemią COVID-19, Miasto Lublin wznawia program staży letnich dla młodych ludzi z Lublina w urzędach miast Nancy (Francja) i Karsruhe (Niemcy).


Data staży: sierpień 2021

Liczba miejsc stażowych w Nancy: 2

Liczba miejsc stażowych w Karlshrue: 2

Termin składania dokumentów: 20 maja 2021 r


Uczestnikami stażu w Urzędzie Miasta Nancy mogą być młodzi ludzie w przedziale wiekowym 18-24, którzy znają język francuski na poziomie B2/C1. Analogicznie, chętni na staż w Urzędzie Miasta Karlsruhe w tej samej grupie wiekowej, powinni posługiwać się językiem niemieckim również na poziomie B2/C1. Organizacją i programem staży zajmują się urzędy miast Nancy i Karlsruhe, które zapewniają także zakwaterowanie, wyżywienie i program kulturalny dla wszystkich uczestników staży międzynarodowych. Po stronie stażystów leżą koszty transportu do i z miasta stażu. Po zakończonym stażu, stażyści są zobowiązani do złożenia w Urzędzie Miasta Lublin sprawozdania z jego przebiegu w terminie do 14 dni od daty jego zakończenia. Nabór uczestników stażu zostanie przeprowadzony przez komisję rekrutacyjną z Biura - Centrum Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Miasta Lublin. Decyzja komisji jest ostateczna.

Aby wziąć udział w procesie rekrutacyjnym należy przesłać następujące dokumenty:

  • CV oraz list motywacyjny w języku polskim i, odpowiednio, francuskim (Nancy), niemieckim (Karlsruhe), wraz ze zdjęciem;
  • zaświadczenie o znajomości języka francuskiego/niemieckiego (certyfikat) na poziomie B2/C1 (nie dotyczy studentów/absolwentów odpowiednich kierunków filologicznych);

pocztą elektroniczną na adres: joanna.szelag@lublin.eu do dnia 20 maja 2021, do godz. 15.30.