W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Bożonarodzeniowego „Kolęda na Majzlach” z udziałem Lublina

XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Bożonarodzeniowego „Kolęda na Majzlach” z udziałem Lublina
29.12.202111:47

W dniach 9-14 stycznia 2022 roku w Iwano-Frankiwsku, w Cerkwi Chrystusa Króla, odbędzie się XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Bożonarodzeniowego „Kolęda na Majzlach”. Festiwal organizowany jest nieprzerwanie od 2010 roku. Celem wydarzenia jest zachowanie, upowszechnianie i wymiana tradycji bożonarodzeniowych, kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów z różnych krajów. Podobnie jak w roku ubiegłym, tegoroczny festiwal będzie mieć formułę hybrydową, a część zespołów wystąpi online. Nasze miasto będzie reprezentować młodzieżowy Chór Copernicus z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie, pod dyrekcją pani Mileny Wnuk. Podczas wydarzenia chór wykona cztery utwory, w tym znaną na całym świecie pieśń Szczedryk (Carol of the Bells) ukraińskiego kompozytora Mykoły Leontowycza. Wszystkie występy będzie można oglądać na żywo na oficjalnym profilu parafii Chrystusa Króla.
Copernicus to chór młodzieżowy, który powstał w 2006 roku przy IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie. Od początku działalności chór uczestniczył w licznych wydarzeniach kulturalnych o charakterze regionalnym i ogólnopolskim. W 2012 Copernicus reprezentował Województwo Lubelskie w koncercie Finałowym Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska". W maju 2016 r., Copernicus zdobył ZŁOTE PASMO podczas XI Wojewódzkiego Przeglądu Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska". Na początku 2020 roku chór zorganizował pierwszy Noworoczny Koncert Chóralny. Zespół stworzył kilka wirtualnych nagrań, a jeden z utworów „Shallow” został nagrodzony nagrodą główną oraz nagrodą publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej „Cantantes Lublinensis”.
Chóry z Lublina od kilku lat występują podczas festiwalu „Kolęda na Majzlach”. Lublin reprezentowały m.in. zespół wokalny „Sine Nomine” z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”, zespół wokalno-instrumentalny „Głośne szepty”, oraz Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej.