W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Z Lublina do Ukrainy wyruszył transport świec i powerbanków

Z Lublina do Ukrainy wyruszył transport świec i powerbanków
13.03.202313:04

6 palet transportowych świec oraz 400 powerbanków trafi do ukraińskich miast i miejscowości z regionów, gdzie w wyniku rosyjskich ataków infrastruktura energetyczna uległa największym uszkodzeniom. Z Lublina wyruszył pierwszy transport materiałów zebranych w ramach organizowanej przez Miasto akcji #ŚwiatłoZLublina.

– Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję #ŚwiatłoZLublina, zarówno mieszkańcom i instytucjom tak licznie wspierającym inicjatywę, jak i lubelskim placówkom oświatowym, dzięki którym udało się zorganizować dostępną dla każdego sieć punktów zbiórki. Zebrane świece i powerbanki ułatwią codzienne funkcjonowanie pozbawionym elektryczności mieszkańcom Ukrainy – mówi Andrzej Wojewódzki, Sekretarz Miasta Lublin, Pełnomocnik ds. pomocy obywatelom Ukrainy uciekającym przed działaniami wojennymi.

Transport ze świecami i powerbankami z Lublina trafi do Lwowa, skąd zostaną one rozdysponowane do najbardziej potrzebujących ukraińskich miast. To pierwszy z zaplanowanych transportów z zebranymi w ramach zbiórki darami. Kolejny wyruszy do Ukrainy w najbliższych dniach.

Akcja #ŚwiatłoZLublina to jedno z działań Miasta zmierzających do poprawy warunków życia ukraińskich obywateli pozbawionych elektryczności. W ramach inicjatywy we wszystkich szkołach, przedszkolach i bursach szkolnych oraz w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin przyjmowane były świece uniwersalne i powerbanki o pojemności od 10 000 mAh. Trafią one do tych mieszkańców Ukrainy, którzy obecnie mają największe problemy z dostępem do elektryczności.