W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Zaproszenie do udziału w otwartym naborze

31.12.201908:30

W ramach Europejskiego Tygodnia Kreatywności Artystycznej 2020 (21–28 marca 2020 r.), organizowanego wspólnie przez miasta uczestniczące w sieci CreArt (Valladolid, Lublin, Genua, Lecce, Liverpool, Clermont-Ferrand, Rouen, Zagrzeb, Kowno, Katowice, Skopje, Aveiro) w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej" (''CreArt. Network of cities for artistic creation") realizowanego przez Urząd Miasta Lublin wspólnie z Miejską Fundacją Kultury w Valladolid (Hiszpania) oraz 10 miastami partnerskimi projektu (patrz wyżej), Rada Miasta Rouen wyszła z inicjatywą zorganizowania wystawy korespondencji artystycznej między 7 artystami z wybranych miast partnerskich projektu CreArt oraz 7 lokalnymi artystami z Rouen.

Zaproszenie do udziału w tym naborze jest skierowane do artystów urodzonych lub mieszkających w następujących miastach: Rouen i Clermont-Ferrand (Francja), Lublin (Polska) oraz Valladolid (Hiszpania).

OTWARTY NABÓR
Poszukujemy artystów, którzy zajmują się mail artem lub chcą spróbować sił w tym szczególnym rodzaju działalności artystycznej. Za sztukę pocztową (mail art) uważa się każdą pracę, która może zostać wysłana pocztą*, zawiera adres oraz stempel pocztowy urzędu pocztowego (i w takiej formie jest wysyłana do odbiorcy). Może to być obraz, rycina, kolaż, ready-made, rysunek, książka itp. Nie jest wymagane, żeby praca opowiadała o relacji epistolarnej lub kraju pochodzenia artysty (może, ale nie musi). Jest to dzieło sztuki powstałe w dość ograniczonym formacie, ale ograniczenia te w postaci umieszczonego na nim adresu lub pieczątki muszą zostać przez twórców w sposób kreatywny przezwyciężone.
Spośród propozycji, które wpłyną do organizatora wystawy, 7 lokalnych artystów z Rouen wybierze swojego korespondenta, od którego otrzyma pracę i odeśle z powrotem własną "odpowiedź".
Dla każdego z 14 artystów planowane jest wynagrodzenie na pokrycie kosztów produkcji pracy oraz jej prezentacji podczas tygodniowej wystawy w Rouen. W ramach projektu wybrani artyści zostaną zaproszeni do swoistej "zabawy": otrzymane przez nich dzieła staną się ich własnością i zostaną inkorporowane do ich osobistych zbiorów.

* list powinien spełniać następujące wymogi:
- wymiary: co najmniej 14 x 9 cm (5,5 x 3,5 cala) i maksymalnie 60 x 100 cm (23,6 x 39,3 cala);
- maksymalna grubość 3 cm (1,1 cala);
- maksymalna dopuszczalna waga 3 kg.

ZASADY I WARUNKI NABORU
Termin przesyłania zgłoszeń: 13 stycznia 2020 r.
Miasta partnerskie projektu ponoszą koszty produkcji i opłaty za prezentację prac swoich artystów, a mianowicie 150 EUR (produkcja + wysyłka) i 200 EUR (opłaty za prezentację).

Wymagane dokumenty oraz szczegóły dotyczące naboru są dostępne pod linkiem: www.creart2-eu.org

WYSTAWA
Wystawa Penfriends zgromadzi prace otrzymane przez artystów z Rouen biorących udział w tym projekcie, oraz odpowiedzi, które przygotują. Odbędzie się także prezentacja sieci CreArt oraz inne wydarzenia w Rouen planowane w tym czasie.

PO WYSTAWIE
Wystawa będzie prezentowana przez tydzień. Po wystawie odpowiedzi lokalnych artystów z Rouen zostaną przesłane do ich korespondentów. 7 par przyjaciół korespondencyjnych może nawiązać dalszą współpracę artystyczną, m. in. w ramach działań zaplanowanych w projekcie CreArt.