W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zaproszenie na Dzień Kultury Białoruskiej w Lublinie

17.12.201915:19

Prezydent Miasta Lublin zaprasza na Dzień Kultury Białoruskiej, który odbędzie się w dniu 21 grudnia 2019 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Przedsięwzięcie nabiera cyklicznego charakteru, bowiem już po raz drugi świętujemy wspólnie z przedstawicielami kultury białoruskiej w Kozim Grodzie.  Wydarzenie jest integralną częścią międzynarodowego projektu „ART-PANORAMA”, który od wielu lat realizowany jest w Republice Białorusi, Łotwie, Szwecji, Czechach i innych krajach.
Program Dnia Kultury Białoruskiej w tym roku jest nad wyraz bogaty, obejmuje bowiem wernisaż wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży „Kraj pod białymi skrzydłami" oraz Galę koncertową młodych artystów z całej Białorusi.
W sumie w naszym mieście zagości 400 artystów sztuk plastycznych, wokalnych oraz choreografii z Witebska, Połocka, Nowopołocka, Mińska, Saligorska, Mohylewa, Borysowa i Homla.
Obydwa wydarzenia odbędą się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Wernisaż zaplanowano na godz. 13:00. Gala koncertowa rozpocznie się o godz. 16:00.
W programie tegorocznej Gali koncertowej znalazły się:

  • blok I „Białoruś - kraj na całe życie” - tradycje narodowe w kulturze białoruskiej,
  • blok II „Witebsk - miasto artystów i festiwali” - Marc Chagall i Witebsk, Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Słowiański Bazar w Witebsku”,
  • blok III „Bożego Narodzenie i Nowy Rok”,
  • blok IV „Polska - Białoruś. Sąsiedzi i przyjaciele”.

Organizator: Stowarzyszenie Art Panorama z Witebska
Partnerzy: Miasto Lublin i Miasto Witebsk

Witebsk jest miastem zaprzyjaźnionym Lublina od marca 2018 roku. Od tego czasu współpraca miedzy miastami zacieśniana jest przede wszystkim na płaszczyźnie kulturalnej.

WSTĘP WOLNY

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!!!