W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Zaproszenie na ekumeniczną debatę w Lublinie

09.03.202012:20

25 marca 2020 roku zapraszamy na kolejną odsłonę programu „Ekumeniczny Lublin 2020. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie”. Rozpocznie ją o godz. 18.00 nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Akademickim KUL, a o godz. 19.00 w CTW KUL do debaty „Wspólne świadectwo wiary Żydów i chrześcijan we współczesnym świecie” usiądą kantor Symcha Keller oraz profesor KUL - ks. dr hab. Alfred Wierzbicki. Prowadzącym debatę będzie prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dr hab. Sławomir Jacek Żurek. W program „Lublin Ekumeniczny 2020. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie” zaangażowane są Kościoły chrześcijańskie Lublina: Adwentystów Dnia Siódmego, Ewangelicko-Augsburski, Polskokatolicki, Prawosławny, Rzymskokatolicki, Zielonoświątkowy oraz wspólnota ekumeniczna Chemin Neuf. Nabożeństwa ekumeniczne i towarzyszące im wydarzenia kulturalne będą odbywać się w różnej formie, m.in. debaty, dyskusji, konferencji i otwartych wykładów w każdym miesiącu (z wyjątkiem lipca i sierpnia).

Program będzie przygotowaniem do II Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego „Jerozolima – Lublin. Miasta dialogu 2021”, który odbędzie się w listopadzie 2021 roku.

Projekt Ekumeniczny Lublin 2020 został zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.