W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Żegnamy rodaków ze Wschodu, 21.04.2009

Żegnamy rodaków ze Wschodu, 21.04.2009
21.04.200909:10

Dobiega końca wielkanocny pobyt w Polsce grupy pielgrzymów z najodleglejszych zakątków Rosji i Kazachstanu. Dzisiaj o godz. 7.00 zaplanowano na placu Zamkowym pożegnanie. Przewidywany czas odjazdu - godz. 7.30. [Uwaga: godzina zbiórki i odjazdu jest o dwie godziny wcześniejsza od pierwotnie planowanej].

Uczestnicy dziesiątej już edycji „Wielkanoc w Polsce” przybyli do Lublina w Wielki Piątek. Akcja organizowana była przez Miasto Lublin we współpracy z lubelskim Stowarzyszeniem „Wspólne Korzenie” oraz miastami Częstochowa, Kraków i Warszawa.

Gości przyjmowali mieszkańcy naszego miasta. Oprócz Lublina, pielgrzymi zwiedzili: Częstochowę, Kraków i Warszawę. Spotkali się również z Prezydentem RP, który objął honorowy patronat nad akcją, a także z prezydentem Lublina Adamem Wasilewskim.

Organizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki zaangażowaniu mieszkańców Lublina i regionu oraz wsparciu instytucji i osób prywatnych.