W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Życzenia dla Lublina z okazji święta Konstytucji i Dnia Flagi od Polonii

04.05.202013:41

Na Kamczatce działa polska organizacja, której członkami są Polacy, potomkowie polskich zesłańców. Jest to autonomiczna, niekomercyjna organizacja  „Dom Polski”. Wielu członków tej organizacji uczestniczyło w akcji Wielkanoc w Polsce, organizowanej przez Urząd Miasta Lublin oraz Stowarzyszenie „Wspólne Korzenie”.

Więcej o Wielkanocy w Lublinie pisaliśmy w kwietniu 2019 roku.

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dnia Polonii i Polaków za granicą oraz Narodowego Święta Trzeciego Maja, Pani Dyrektor Helena Radomska – Karatkowa wraz z osobami z organizacji „Dom Polski” w Pietropawłowsku-Kamczackim przekazała życzenia wszystkim Polakom.

Posłuchaj życzeń dla Lublina z okazji święta Konstytucji i Dnia Flagi od Polonii

Życzenia przekazali również przedstawiciele polskich stowarzyszeń z Syberii i Kazachstanu, członkowie którzy byli uczestnikami akcji wielkanocnej zapoczątkowanej w 2000 roku organizowanej przez Kancelarię Prezydenta Miasta Lublin, m.in. z miast: Irkucka, Nowosibirska, Krasnojarska, Ułan-Ude, Jenisejska, Żeleznogorska, Pietrozawodska w Karelii i wiele wiele innych.

Pamięć o polskich zesłańcach i badaczach, którzy zdołali pośród srogiego klimatu założyć tam swój nowy dom, zbadać i zagospodarować ten kawałek syberyjskiej ziemi jest pielęgnowana w w Pietropawłowsku Kamczackim.