W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Komunikat MCZK nr 2/2021
16.09.202113:39

Urząd Miasta Lublin
Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego
20-020 Lublin, ul. Lipowa 27

tel. 81 466-17-14 (całodobowo), fax 81 466-17-01

e-mail: mczk@lublin.eu
 
                                                                                                    Lublin, 16.09.2021 r.
 

Komunikat MCZK nr 2/2021

 

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne, zwracam się do mieszkańców Lublina z apelem o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego celem zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2.

Apeluję szczególnie o utrzymywanie dystansu społecznego w miejscach publicznych, zakrywanie ust i nosa w miejscach występowania dużych skupisk ludzi, dezynfekcję rąk oraz respektowanie zasad higieny.

Proszę również o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych.

Racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych może przyczynić się do spowolnienia rozwoju epidemii COVID-19.

 

Dyrektor
Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców
i Zarządzania Kryzysowego

Urząd Miasta Lublin
/-/

Jerzy Ostrowski