W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejny raz Lublin zaświeci się dla dzieci

Kolejny raz Lublin zaświeci się dla dzieci
23.02.202408:51

Na niebieski kolor zaświecą się dzisiaj (piątek, 23 lutego) iluminacje Placu Litewskiego. W ten sposób Miasto Lublin włącza się w kampanię „Żałoba 146 rodzin", która zwraca uwagę na problem depresji wśród dzieci i młodzieży. „Baobab", kasztanowce wzdłuż budynku poczty oraz fontanny multimedialne będą podświetlone od godz. 18.00 do 2.00.

23 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Depresją. To dzień, kiedy uwaga kierowana jest na problem depresji, która nie jest chorobą zarezerwowaną tylko dla dorosłych i coraz częściej dotyka też dzieci i młodzież.

Organizatorem akcji „Żałoba 146 rodzin" jest Fundacja Słonie na Balkonie, która od 12 lat zapewnia dostęp do profesjonalnej pomocy i wszechstronnej terapii dla dzieci zmagających się z depresją