W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Młodzież wybierze swoich reprezentantów

Młodzież wybierze swoich reprezentantów
22.10.202114:49

W poniedziałek (25 października) w lubelskich szkołach ponadpodstawowych odbędą się wybory do XVI kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Nowo wybraną radę tworzyć będą 33 osoby.

–  Radni Młodzieżowej Rady Miasta stanowią dla nas ważny głos opiniotwórczy, a współpraca z nimi jest źródłem wiedzy o tym, jak młodzi ludzie widzą przyszłość Lublina. Pełnienie funkcji radnego przez przedstawicieli uczniów to doskonała lekcja demokracji dla młodych mieszkańców naszego miasta. Z uwagą będziemy wsłuchiwać się w opinie i postulaty nowych młodzieżowych radnych – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Termin zgłaszania kandydatów na radnych do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin upłynął 15 października. Zgodnie z kalendarzem wyborczym, 18 października obwodowe komisje wyborcze sporządziły listy kandydatów na radnych dla poszczególnych okręgów oraz opracowały i podały do publicznej wiadomości na terenie szkoły/zespołu szkół informacje o kandydatach.

Po przeprowadzeniu głosowania komisje wyborcze zliczą oddane głosy i podadzą do publicznej wiadomości wyniki wyborów. Mają na to czas najpóźniej do 28 października.

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin to reprezentacja mieszkańców miasta, będących uczniami szkół ponadpodstawowych, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Od 15 lat głównym celem jej działania jest wzmacnianie obywatelskiej postawy młodzieży Lublina. Radni wybrani do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin w tajnych, bezpośrednich, równych i powszechnych wyborach tworzą organ opiniotwórczy, którego głos stanowi ważny element w tworzeniu i realizacji strategii Miasta Lublin na rzecz młodzieży.