W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ostatnie dni na zgłoszenia do konkursu na grafikę do kalendarza ESM na 2024 rok

Ostatnie dni na zgłoszenia do konkursu na grafikę do kalendarza ESM na 2024 rok
16.05.202309:16

Mija czas na przesyłanie zgłoszeń do konkursu na grafikę do kalendarza, jaki Miasto planuje wydać w przyszłym roku z okazji Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Prace konkursowe można składać tylko do najbliższego piątku (19 maja).

– W tym roku nasze miasto jest Europejską Stolicą Młodzieży i należy przede wszystkim do młodych. Stąd pomysł stworzenia kalendarza na 2024 wspólnie z lubelską młodzieżą. Zachęcam wszystkie osoby, które chciałyby mieć swój wkład w jego powstanie, do udziału w miejskim konkursie. To ostatni moment na zgłoszenie prac – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych do ukończenia 30. roku życia. Prace o tematyce związanej z Lublinem można zgłaszać do piątku (19 maja). Grafiki wykonane dowolną techniką plastyczną bądź komputerową powinny mieć zachowane proporcje kwadratu. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną, wykonaną samodzielnie pracę. Prace grupowe nie podlegają ocenie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać skan grafiki wraz z niezbędnymi załącznikami na adres: oraz dodatkowo oryginały podpisanych załączników dostarczyć osobiście lub wysłać za pośrednictwem poczty na adres Urząd Miasta Lublin, ul. Rynek 8, 20-111 Lublin, z dopiskiem „Konkurs na grafikę do kalendarza ESM na 2024 rok”. O dochowaniu terminu złożenia dokumentów decyduje data stempla pocztowego. Prace, do których nie zostaną dostarczone oryginały podpisanych załączników nie będą podlegać ocenie.

Spośród przesłanych grafik zostanie wybrana finałowa trzydziestka. Wśród nich komisja konkursowa wybierze 11 najlepszych prac, które zostaną umieszczone na miesięcznych kartach w kalendarzu. Wyboru ostatniej, dwunastej grafiki dokonają internauci podczas głosowania na profilu Miasta Lublin na portalu społecznościowym Facebook. Pozostali uczestnicy finału otrzymają wyróżnienia. Ponadto dla autorów 3 najlepiej ocenionych grafik oraz autora pracy wybranej przez internautów przewidziano nagrody pieniężne o wartości od 1 tys. zł do 2 tys. zł. Dodatkowo wszystkie 30 finałowych prac zostanie zaprezentowanych wraz z sylwetkami autorów na wystawie, jaką Miasto planuje przygotować po zakończeniu konkursu.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz wykaz załączników opublikowane są w BIP Urzędu Miasta Lublin.