W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwa konkurs dla młodych na grafikę do kalendarza ESM na 2024 rok

Trwa konkurs dla młodych na grafikę do kalendarza ESM na 2024 rok
07.04.202308:15

Trwa konkurs na grafikę do kalendarza, jaki Miasto planuje wydać w przyszłym roku z okazji Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych do ukończenia 30. roku życia.

– Serdecznie zapraszam młodych mieszkańców naszego miasta do uczestnictwa w konkursie. Spośród przesłanych grafik wybierzemy dwanaście najlepiej oddających ducha młodzieżowego Lublina i umieścimy je w kalendarzu wydawanym z okazji Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Zachęcam do nadsyłania prac. Wspólnie stworzymy wyjątkową pamiątkę tego wydarzenia – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Prace o tematyce związanej z Lublinem można zgłaszać do 21 kwietnia br. Grafiki wykonane dowolną techniką plastyczną bądź komputerową powinny mieć zachowane proporcje kwadratu. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną, wykonaną samodzielnie pracę. Prace grupowe nie podlegają ocenie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać skan grafiki wraz z niezbędnymi załącznikami na adres: konkurs.marketing@lublin.eu oraz dodatkowo oryginały podpisanych załączników dostarczyć osobiście lub wysłać za pośrednictwem poczty na adres Urząd Miasta Lublin, ul. Rynek 8, 20-111 Lublin, z dopiskiem „Konkurs na grafikę do kalendarza ESM na 2024 rok”. O dochowaniu terminu złożenia dokumentów decyduje data stempla pocztowego. Prace, do których nie zostaną dostarczone oryginały podpisanych załączników nie będą podlegać ocenie.

Spośród przesłanych grafik zostanie wybrana finałowa trzydziestka. Wśród nich komisja konkursowa wybierze 11 najlepszych prac, które zostaną umieszczone na miesięcznych kartach w kalendarzu. Wyboru ostatniej, dwunastej grafiki dokonają internauci podczas głosowania na profilu Miasta Lublin na portalu społecznościowym Facebook. Pozostali uczestnicy finału otrzymają wyróżnienia. Ponadto dla autorów 3 najlepiej ocenionych grafik oraz autora pracy wybranej przez internautów przewidziano nagrody pieniężne o wartości od 1 tys. zł do 2 tys. zł. Dodatkowo wszystkie 30 finałowych prac zostanie zaprezentowanych wraz z sylwetkami autorów na wystawie, jaką Miasto planuje przygotować po zakończeniu konkursu.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz wykaz załączników opublikowane są w BIP Urzędu Miasta Lublin.