W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wznowienie obrad Młodzieżowej Rady Miasta Lublin

Wznowienie obrad Młodzieżowej Rady Miasta Lublin
24.10.201917:38

Na pierwszej sesji Młodzieżowa Rada wybiera swoje władze, czyli Prezydium oraz powołuje komisje tematyczne i Rzecznika. Po raz pierwszy w historii obrad młodzi radni nie zdołali wybrać swojego przewodniczącego w pierwszym podejściu.

Zgodnie ze statutem Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, Radni wybierają Przewodniczącego Rady bezwzględną większością głosów statutowego składu Rady, na wniosek co najmniej 5 radnych, w głosowaniu tajnym. W tej kadencji większość bezwzględna to 25 głosów. Żaden ze zgłoszonych kandydatów nie uzyskał wymaganej większości w pierwszej turze. Podobnie w drugiej turze - żaden kandydat nie zdołał uzyskać wymaganej większości. Dlatego też Przewodniczący Rady Miasta, Jarosław Pakuła, który przewodniczy obradom do momentu wyboru Przewodniczącego Młodzieżowej Rady, zarządził przerwę w obradach, dając radnym czas na podjęcie decyzji, którego kandydata chcą obdarzyć zaufaniem, a kandydatom możliwość zbudowania poparcia umożliwiającego uzyskanie wymaganej większości głosów.

Kandydaci na Przewodniczącego to Mikołaj Twaróg i Karol Zając. Obaj są doświadczonymi radnymi – Karol Zając jest radnym już trzecią kadencję, w XIII kadencji pełnił funkcję Sekretarza Rady. Mikołaj Twaróg jest radnym drugą kadencję. W XIII kadencji pełnił funkcję Rzecznika Praw Ucznia i Wiceprzewodniczącego Rady.

Obrady zostaną wznowione 28 października 2019 r. o godz. 12.00.

Porządek obrad:

 1. Wznowienie obrad.
 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na Radnego Młodzieżowej Rady Miasta Lublin Radnym nieobecnym na posiedzeniu w dniu 21 października 2019 r.
 3. Złożenie ślubowania przez radnych Młodzieżowej Rady Miasta Lublin Radnym nieobecnych na posiedzeniu w dniu 21 października 2019 r..
 4. Wybór Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XIV kadencji.
 5. Wybór Wiceprzewodniczących Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XIV kadencji.
 6. Wybór Sekretarza Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XIV kadencji.
 7. Wybór Skarbnika Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XIV kadencji.
 8. Powołanie Rzecznika Młodzieżowej Rady Miasta XIV kadencji.
 9. Powołanie komisji rewizyjnej Młodzieżowej Rady Miasta XIV kadencji.
 10. Podjęcie uchwały dotyczącej liczby, nazwy, zakresu działania oraz liczby i trybu wyboru członków poszczególnych komisji tematycznych Młodzieżowej Rady Miasta XIV kadencji.
 11. Powołanie komisji tematycznych Młodzieżowej Rady Miasta XIV kadencji.
 12. Wolne wnioski i oświadczenia.
 13. Zamknięcie obrad.