W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Znamy laureatów konkursu na grafikę do kalendarza ESM na 2024 r.

Znamy laureatów konkursu na grafikę do kalendarza ESM na 2024 r.
10.07.202311:54

Znamy laureatów konkursu na grafikę do kalendarza, jaki Miasto planuje wydać na przyszły rok z okazji Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Konkurs adresowany był do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych do ukończenia 30. roku życia.

Tematem prac konkursowych był Lublin. Grafiki wykonane dowolną techniką plastyczną bądź komputerową mogły nawiązywać do dowolnego miejsca, wydarzenia, osoby czy indywidualnego wspomnienia dotyczącego miasta. Spośród przesłanych prac Komisja Konkursowa wybrała finałową trzydziestkę, a wśród niej 11 najlepszych prac, które zostaną umieszczone na miesięcznych kartach w kalendarzu. Wyboru ostatniej, dwunastej grafiki dokonali internauci podczas głosowania na profilu Miasta Lublin na portalu społecznościowym Facebook. Dla autorów 3 najlepiej ocenionych grafik oraz autora pracy wybranej przez internautów przewidziano nagrody pieniężne o wartości od 1 tys. zł do 2 tys. zł.

Lista laureatów:

  • Miejsce 1 - Gabriela Wójcik - Miasto Prawdziwego Kolorytu,
  • Miejsce 2 - Zuzanna Kalinka - Marzenia w sercu przyszłości,
  • Miejsce 3 - Andrzej Strzempioł - Na wzgórzach,
  • Laureat internautów - Martyna Jachacz - Wąż - Noc Kultury 2022.

Pełna lista laureatów znajduje się pod linkiem.

Finałowe prace, w tym 12 zwycięskich, które pojawią się w kalendarzu na 2024 rok, prezentuje wystawa przygotowana na Placu Litewskim. Mieszkańcy i mieszkanki Lublina będą mogli również zapoznać się z sylwetkami autorów eksponowanych grafik.

Wystawę można obejrzeć na Placu Litewskim do 26 lipca.