W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Bezpłatne szkolenia.
23.06.202011:31

Wszystkie szkolenia są bezpłatne, w zależności od projektu uczestnicy mają możliwość zdobycia nowych kwalifikacji, uzyskania płatnego stażu a nawet odpłatności za udział w szkoleniu i zwrot kosztów dojazdu.


Centrum Szkoleniowo - Doradcze współpracuje z wiodącymi organizacjami i fundacjami zajmującymi się aktywizacją zawodową i podnoszeniem kompetencji dla różnych grup.

Projekt "(Od)ważni na stracie" - kierowany do osób niepełnosprawnych na ostatnim roku studiów bądź do 5 lat po ich ukończeniu, które nie pracują; uczestnicy otrzymują m.in. stypendium stażowe i ubezpieczenie a w ramach projektu oferowane są:

         - Poradnictwo zawodowe
         - Zaplanowanie i wdrożenie Indywidualnej Ścieżki Kariery Zawodowej
         - Szkolenie zawodowe dobrane indywidualnie  do potrzeb Uczestników
 

Projekt "Cyfrowe Lubelskie dla Pełnosprawnych w sieci" -  to 40 godzinne szkolenie informatyczne, które obejmować będzie następujące tematy:

  • zakładanie konta na platformie ePUAP i złożenie wniosku o potwierdzenie profilu zaufanego;
  • podanie różnicy między profilem zaufanym a podpisem elektronicznym;
  • wyszukiwanie spraw oraz urzędów, do których zaistnieje potrzeba wysłania korespondencji elektronicznej;
  • udzielanie informacji zwrotnej na temat otrzymanej korespondencji;
  • poruszanie się po Portalu podatkowym  oraz stosowny 30 godzinny moduł szkoleniowy w zależności od wieku (przykładowo: grupa w wieku 65+ wyszukiwanie porad medycznych – jak odróżnić rzetelne porady od opinii innych użytkowników sieci; zakupy przez Internet od A do Z - sklepy, aukcje, płatności).

Projekt "Akademia Nowych Możliwości" - adresowany do osób bezrobotnych (15-29 lat), które opuściły pieczę zastępczą, domy samotnej matki, ośrodki szkolno-wychowawcze, zakończyły naukę w szkole specjalnej, opuściły zakład pracy chronionej. 

Uczestnicy otrzymują m.in. stypendium szkoleniowe i płatny staż.

W ramach projektu prowadzony będzie cykl  doradczo – szkoleniowo – stażowy obejmujący następujące formy wsparcia:

- indywidualne doradztwo, w tym Indywidualny Plan Działania 

- poradnictwo psychospołeczne, w tym: warsztaty kompetencji społecznych oraz wsparcie specjalistyczne  m.in. psycholog, prawnik, terapeuta i in. 

- szkolenia zawodowe zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami UP i rynku pracy 

- staże i praktyka zawodowa - mające na celu nabywanie/ uzupełnianie doświadczenia zawodowego oraz praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania zawodu 

- pośrednictwo pracy - warsztaty aktywnego poszukiwania pracy.

Kontakt:

Centrum Szkoleniowo Doradcze
ul. Długa 5, piętro 4, pokój 136
20-337 Lublin
 tel. 533 353 384

Pliki do pobrania