W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Fundacja Strefa Innowacji zaprasza do korzystania z platformy Strefa Dostępnego E-learningu

Fundacja Strefa Innowacji zaprasza do korzystania z platformy Strefa Dostępnego E-learningu
17.04.202411:06

Fundacja Strefa Innowacji wspiera osoby z niepełnosprawnością poprzez ułatwianie im dostępu do edukacji. Specjaliści z Fundacji w porozumieniu z osobami niewidomymi i przy okazji realizacji projektu "Lektorzy Sprawni Online" stworzyli dostępną dla wszystkich bazę materiałów dydaktycznych na platformie Moodle. Znajdą tam Państwo kursy do nauki języka angielskiego na poziomach A2-B2. Platforma jest ogólnodostępna, wystarczy się zarejestrować na stronie https://www.kursy.strefai.org.pl/

Obecnie trwa realizacja projektu "Promocja Dostępnego E-learningu", którego celem jest upowszechnienie wspomnianej strony. Zostały stworzone filmy instruktażowe ułatwiające, zwłaszcza osobom niewidomym korzystającym z czytników ekranu, poruszanie się po platformie.

Podręcznik umożliwia wszystkim, w tym osobom z niepełnosprawnościami wzroku:

  • łatwy dostęp do treści edukacyjnych z języka angielskiego,
  • dostęp do szeregu funkcji umożliwiających personalizację do indywidualnych potrzeb,
  • przekroczenie barier edukacyjnych,
  • cieszenie się nauką w sposób wcześniej niemożliwy,
  • strona jest dostosowana do czytników ekranu takich jak NVDA.

Z platformy mogą korzystać nauczyciele, uczniowie (także z dysfunkcją wzroku) oraz wszystkie osoby zainteresowane nauką języka angielskiego i nowymi technologiami.

Link do platformy:
https://www.kursy.strefai.org.pl/

Poradniki:
https://platforma.strefai.org.pl/poradniki/

Zespół Fundacji Strefa Innowacji