W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Gala Aktywni z Lublina (26 września)

25.09.201813:16

W dniu 26 września 2018 roku o godzinie 12.00 w Centrum Kultury w Lublinie, przy ulicy Peowiaków 12 odbędzie się organizowana przez Prezydenta Miasta Lublin uroczysta Gala „Aktywni z Lublina” .

Na corocznym spotkaniu ze środowiskiem osób niepełnosprawnych Pan Prezydent w sposób szczególny pragnie uhonorować zasłużone osoby niepełnosprawne oraz osoby i instytucje działające w Lublinie na rzecz pełnego włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami. Podczas Gali Pan Prezydent wręczy medale i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia zawodowe, twórcze, sportowe osób niepełnosprawnych, za realizację przez osoby fizyczne przedsięwzięć na rzecz aktywizacji i integracji niepełnosprawnych mieszkańców Lublina oraz za zaangażowanie instytucji/organizacji w działalność na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej oraz integracji osób niepełnosprawnych.

Wydarzenie i przyznawane wyróżnienia są tym bardziej znaczące, że nominowane osoby i instytucje wskazuje Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych w oparciu o wnioski składane przez środowisko osób z niepełnosprawnościami.

Podczas uroczystości zostanie wręczonych:

  • 11 Medali Prezydenta Miasta Lublin
  • 3 Medale 700-lecia Miasta Lublina
  • 2 okolicznościowe grawertony

W uroczystości udział wezmą osoby wyróżnione i uhonorowane medalami w latach ubiegłych, przedstawiciele środowiska osób z niepełnosprawnością, w tym organizacji pozarządowych, rodziny osób z niepełnosprawnością, opiekunowie, pracodawcy.

Uroczystość uświetni występ duetu Błędowski&Bogutyn z utworami zespołu The Beatles.