W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Informacja w sprawie dowozów niepełnosprawnych dzieci i młodzieży do publicznych placówek edukacyjnych w roku szkolnym 2019/2020

31.05.201911:02

Przypominamy, iż zgodnie z art.32 ust.6 oraz art. 39 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo Oświatowe istnieje możliwość dowożenia do placówek oświatowych dzieci niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Rodziców, którzy zamierzają skorzystać z dowożenia dzieci do placówek edukacyjnych busami  w roku szkolnym 2019/2020, prosimy o składanie do dyrektorów placówek w terminie do dnia 5 sierpnia br. wniosków o organizację dowożenia lub oświadczeń o kontynuacji dowożenia.

W przypadku zgłoszeń dzieci dokonanych po tym terminie, Zarząd Transportu Miejskiego nie gwarantuje objęcia dowozem od początku września.

Dopisanie dzieci zgłoszonych w późniejszym terminie, po 5 sierpnia 2019 roku wymagać będzie zmiany grafiku dowozów a co za tym idzie dostosowania godzin dowozu i przywozu, zaplanowania nowych tras, dostosowania czasu przejazdu i opieki do specyfiki i potrzeb dziecka wynikających z niepełnosprawności.