W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja „Dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami – teraźniejszość i wyzwania”

Konferencja „Dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami – teraźniejszość i wyzwania”
29.11.202315:43

Aktywność młodych osób z niepełnosprawnościami w życiu społeczności lokalnej będzie tematem konferencji „Dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami – teraźniejszość i wyzwania”. Wydarzenie realizowane w ramach Festiwalu Podsumowania ESM 2023 odbędzie się jutro (30 listopada)

– Wiek młodzieńczy to bardzo ważny etap w życiu każdego człowieka, niosący wiele radości oraz nowych doświadczeń, ale także zagrożeń. W szczególnej sytuacji znajdują się młode osoby z niepełnosprawnościami, które poza wyzwaniami typowymi dla nastolatka, każdego dnia zmagają się również z barierami i ograniczeniami związanymi ze swoimi szczególnymi potrzebami. Podczas konferencji porozmawiamy o sytuacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz działaniach jakie możemy podejmować w przyszłości, by czuły się w naszym mieście swobodnie i bezpiecznie. Swoimi doświadczeniami w realizacji zadań na rzecz aktywizacji zawodowej, społecznej i wsparcia młodych mieszkańców podzielą się przedstawiciele placówek terapeutycznych i oświatowych, lubelskich uczelni wyższych, organizacji pozarządowych i miejskich instytucji. Serdecznie zachęcam wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

W wydarzeniu uczestniczyć będą osoby z niepełnosprawnościami, w tym młodzież, ich rodzice i opiekunowie oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, uczelni wyższych, placówek oświatowych, Miejskiego Urzędu Pracy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych oraz Urzędu Miasta Lublin. Konferencja będzie miała formę debaty podzielonej na sześć bloków tematycznych. Podczas dyskusji zostaną poruszone zagadnienia: udziału młodych osób z niepełnosprawnościami w kulturze w roli odbiorców i twórców, innowacyjnych form aktywności i wsparcia dla młodzieży z niepełnosprawnościami, możliwości w zakresie kształcenia zawodowego uczniów z niepełnosprawnościami, sytuacji młodzieży na rynku pracy, a także form wsparcia młodych rozpoczynających samodzielne życie. O swoich działaniach na rzecz studentów z niepełnosprawnościami opowiedzą także przedstawiciele uczelni wyższych.

Konferencja „Dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami – teraźniejszość i wyzwania” odbędzie się jutro (czwartek, 30 listopada) o godz. 9.00 w sali konferencyjnej budynku przy ul. Spokojnej 2 (II piętro, sala 252).