W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Maseczki dla organizacji pozarządowych

Maseczki dla organizacji pozarządowych
22.02.202210:46

Pochodzące z miejskich zasobów maseczki chirurgiczne są przekazywane na potrzeby lubelskich organizacji pozarządowych. Miasto już od 2020 roku wspiera w ten sposób instytucje i inicjatywy na rzecz różnych grup osób potrzebujących.

Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych dystrybuuje jednorazowe maseczki chirurgiczne na rzecz lubelskich organizacji pozarządowych od lutego br. Maseczki otrzymali członkowie wszystkich ngo współpracujących z Miastem. W pierwszej kolejności były to: Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Lublinie oraz Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Także Zespół Ośrodków Wsparcia, domy pomocy społecznej i warsztaty terapii zajęciowej zostały zaopatrzone w ten niezbędny w czasie pandemii środek ochrony indywidualnej.

Maseczki pochodzą z zasobów Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Akcja jest kontynuacją działań podjętych już w roku 2020 i prowadzonych w 2021. Dzięki nim do organizacji senioralnych w Lublinie trafiło ponad 8 tys. maseczek wielokrotnego użytku oraz ponad 5 tys. maseczek jednorazowych. Ogromnym wsparciem była też podjęta przez MOPR inicjatywa „Maseczki dla służb”, w ramach której uszyto i przekazano placówkom opiekuńczym i leczniczym ponad 25 tys. maseczek.