W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto zaprasza na Społeczny Kiermasz Mikołajkowy

Miasto zaprasza na Społeczny Kiermasz Mikołajkowy
07.12.202311:36

Miasto Lublin po raz kolejny zaprasza do udziału w Społecznym Kiermaszu Mikołajkowym. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich mieszkanek oraz mieszkańców Lublina, zarówno dzieci i młodzieży, jaki i osób dorosłych, a część atrakcji dedykowana jest seniorom. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (9 grudnia) w galerii handlowej „Olimp”.

– Wiele projektów organizujemy pod hasłem budowania więzi międzypokoleniowych, a jednym z nich jest Społeczny Kiermasz Mikołajkowy, dedykowany zarówno najstarszym, jak i młodszym mieszkankom oraz mieszkańcom Lublina. To wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu, wzmacniania relacji oraz rodzinnej zabawy w atmosferze zbliżających się Świąt. Celem sobotniego spotkania jest także promocja aktywności placówek, instytucji oraz organizacji pozarządowych działających w obszarze wsparcia seniorów i osób z niepełnosprawnościami oraz zwrócenie uwagi mieszkanek i mieszkańców na potrzeby tych grup społecznych. Serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniu – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Podczas Społecznego Kiermaszu Mikołajkowego mieszkanki i mieszkańcy będą mogli kupić prace wykonane podczas zajęć terapeutycznych przez uczestników lubelskich placówek oraz organizacji pozarządowych, takie jak ozdoby choinkowe, stroiki, wyjątkowe bombki czy kartki świąteczne, wspierając tym samym ideę pomocy społecznej. Świąteczne wyroby rękodzielnicze zaprezentują m.in.: placówki edukacyjne, organizacje pozarządowe, środowiskowe domy samopomocy oraz warsztaty terapii zajęciowej. Wśród wystawców będą m.in. Lubelskie Stowarzyszenie Osób Chorych na Padaczkę i Ich Przyjaciół "Drgawka", Stowarzyszenie „Źródło” Osób Niepełnosprawnych Umysłowo, Ich Rodzin i Przyjaciół, Towarzystwo Wolnej Wszechnicy Polskiej oddział Lublin, Stowarzyszenie na rzecz Osób Potrzebujących Wsparcia IUVO, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji AKTYWATOR, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Lublinie, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo, Środowiskowy Dom Samopomocy „Roztocze”, Kultury „Łęgi” oraz Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” "Bronowice".

Na uczestników wydarzania czekają także liczne gry, zabawy i konkursy, a o godz. 17.00 zaplanowano świąteczny koncert grupy wokalistów ze Studia Bluelife-Art. Ponadto podczas kiermaszu najmłodsze mieszkanki i mieszkańcy Lublina spotkają Świętego Mikołaja, z którym będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Społeczny Kiermasz Mikołajkowy odbędzie się w sobotę (9 grudnia) w godzinach 12.00-18.00 w galerii handlowej „Olimp” przy al. Spółdzielczości Pracy 34. Wydarzenie jest organizowane w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia.