W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe zasady przedłużania ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności i kart parkingowych osób niepełnosprawnych

Nowe zasady przedłużania ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności i kart parkingowych osób niepełnosprawnych
22.12.202315:25

Nowe zasady przedłużania ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności i kart parkingowych  osób niepełnosprawnych.

Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności  informuje, że od 30 grudnia 2023r. wchodzą w życie nowe zasady przedłużania ważności orzeczeń o niepełnosprawności i o stopniu niepełnosprawności oraz ważności kart parkingowych.  

Orzeczenie o niepełnosprawności albo orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydane na czas określony, które zachowało ważność na podstawie wcześniejszych przepisów  albo którego okres ważności upłynął po dniu  5 sierpnia 2023 r. i przed dniem 30 września 2024 r., zachowuje ważność do dnia 30 września 2024 r., jednak nie dłużej niż do dnia, w którym wydane nowe orzeczenie o niepełnosprawności albo wydane nowe orzeczenie o stopniu niepełnosprawności stanie się ostateczne.

W związku z zachowaniem ważności orzeczeń, o których mowa wyżej, karta parkingowa osoby niepełnosprawnej zachowuje ważność na ten sam okres co orzeczenie, jednak nie dłużej niż do dnia, w którym nowe orzeczenie o niepełnosprawności albo nowe orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, stanie się ostateczne. Po uzyskaniu nowego orzeczenia, należy wystąpić o wydanie kolejnej karty parkingowej.

Jednocześnie informujemy, że osoby których ważność orzeczeń została wydłużona do 30 września 2024r. mogą na bieżąco składać kolejne wnioski o wydanie nowego orzeczenia również przed tym terminem.