W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowy skład Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych powołany

Nowy skład Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych powołany
08.08.202318:00

Powołani zostali nowi członkowie Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Rada jest organem opiniodawczym, pomocniczym i doradczym Prezydenta Miasta Lublin. W nowym składzie pracować będzie do 2027 roku. Wręczenie powołań połączone było ze złożeniem podziękowań za owocną współpracę, członkom Rady mijającej V kadencji

– Staramy się zawsze aby członkowie Rady, zgłaszani przez organizacje pozarządowe, wywodzili się ze środowisk reprezentujących i działających na rzecz osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Pozwala to na interdyscyplinarne spojrzenie na problemy, a także zwiększa możliwości poszukiwania nowych rodzajów wsparcia zarówno instytucjonalnego, jak i funkcjonowania w różnych sferach życia tej grupy społecznej. W tym dniu chcemy wyrazić swoją wdzięczność członkiniom Rady V kadencji – Agnieszce Zańko, Annie Budzyńskiej, Annie Prokopiak, Justynie Spryszak i Katarzynie Fus za ogromną pracę włożoną w tworzenie i wdrażanie rozwiązań poprawiających jakość życia naszych niepełnosprawnych mieszkańców, ich rodzin i opiekunów. Członkowie Rady w minionych latach brali czynny udział między innymi w pracach nad Programem działań Miasta Lublin na rzecz mieszkańców z niepełnosprawnościami na lata 2021-2025, wielokrotnie analizowali dostępność przestrzeni publicznej naszego miasta, dzielili się swoja wiedzą i doświadczeniem – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Skład Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Lublin na lata 2023-2027:

  • Dorota Fornalska – przedstawicielka Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”;
  • Anna Budzyńska – przedstawicielka Polskiego Związku Głuchych – Oddział Lubelski;
  • Anna Szema – przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie;
  • Karol Kostrzewa – przedstawiciel Integracyjnego Klubu Aktywnej Rehabilitacji i Sportu Niewidomych „IKAR”;
  • Waldemar Kozakiewicz – przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Camino.